• Palyaço - Kostümlü Karakter
  • Doğum günü ve açılışlarda eğlence. Renkli bir görüntü :)
  • Sihirbaz Gösterileri
  • Sihirbazımız size unutamayacağınız anlar yaşatacak.
  • Tiyatro Oyunları ve Skeçler
  • Her yaşa hitab eden eğlenceli tiyatro oyunları ve skeçler.
  • Jonglör gösterileri
  • Toplar, labutlar, inanılmaz denge gösterileri.
  • Şişme Oyun Parkları
  • Tırmanma dağı, sumo olimpiyatları, gladyatör, dev kaydırak
  • Atölye çalışmaları
  • Resim, heykel, kum boyama gibi el becerisini geliştiren uygulamalar
  • Ateş Gösterisi
  • Benzersiz bir kareografi, sıcak dakikalar.

Palyaço izmir

 palyaço izmir izmir palyaço palyaço izmir   izmir palyaço kiralama palyaço izmir

 Palyaço İzmir

Doğum günü palyaço izmir

Yakın tarihte çocuğunuzun yada bir tanıdığınız çocuğun doğum günü var. Sizde bu doğum gününde çocuklar ile oyun oyması ve eğlenmeleri için bir palyaço kiralamaya karar verdiniz. Palyaço izmir'de fiyat aralığı 125-200 lira arasında değişen bir hizmettir. Bu yazıyı 2018 şubat ayında yazıyorum. İlerleyen yıllarda okursanız ona göre, üç aşağı beş yukarı bir hesap yaparsınız. 

 Palyaço izmir
Palyaço izmir içinde şehir merkezine yakın bir mesafeye gelecek ise size uygun bir fiyat söyleyebilir. Mesafe uzak ise sizden biraz daha fazla ücret istemesi çok normaldır. Yanına kıyafetini, yüz boyasını, sosis balonları ve oyun oynamak, yarışmalar yapmak üzere aksesuarlarını vardır.
Tüm aksesuarları ile birlikte istenilen yere gelir.Doğum günü başlamadan kıyafetini giyip makyajını yapar.Doğum günü süresince çocuklarla oyun oynar, yarışmalar yapar, birlikte dans ederler.Doğum günü etkinliği içerisinde çocuklara yüz boyası ile makyaj yapar ve onları istedikleri şekilde boyar.
Sosis balon hediye eder.
Doğum günü bittikten sonra eşyalarını toparlayıp kıyafetini değiştirir, makyajını siler, ödemesini alır, sizinle vedalaşır. Oradan ayrılır.

 Palyaço izmir

Palyaço izmir dışında uzak bir mesafeye gelecek ise ozaman bazı aksilikler yaşanabilir. Onu ya bir yerden almalı yada ulaşımı siz sağlamalısınız. Yabancı bir şehirde adres bulmak İzmirdeki kadar kolay olmuyor. Cep telefonundan navigasyonu açsa bile bazen adresler bulunamıyor. palyaço kiralama ücreti, İzmir ücretinin iki katına çıkabilir. Sonuçta o kadar yol gidecek. bütün vaktini sizin için harcıyacak. Lütfen palyaçolara kızmayın. Onları sevin. : )

Açılış Organizasyonunda palyaçonun rolü

 Palyaço izmir

Palyaço izmir etkinliklerinde çok amaçlı kullanılan bir personel olarak tarif edilebilir. Borşür dağıtmak, doğum günlerinde çocuklar ile oynamak, açılış organizasyonlarında görev almak, okul aktivitelerine katılmak gibi ilginç ve eğlenceli görevleri üstlenirler.

Açılış organizasyonlarında palyaçolar, ilginç kıyafetleri ile dikkat çeker. Palyaçolar yoldan geçmekte olan insanların dikkatini kolayca üzerine toplar.

İşletmenin promosyonu olan broşür, balon gibi materyalleri dağıtırlar.Müzik eşliğinde dans ederler. Çocuklar onları çok sever. Çocuğuyla gezinen insanlar mutlaka oraya gelir.

 Palyaço izmir

Bir doğum günü, düğün yada çocuklara yönelik bir etkinlik mi planlıyorsunuz? Çocuklarla oyun oynayacak birisine mi ihtiyacınız var? Size organizasyon ofisinin palyaçolarını tavsiye ederiz.

 

PALYAÇO İZMİR NEDİR?

 Palyaço izmir

Bir asırdan fazla bir geçmişi
 olan palyaçoluk, çeşitli yerlerde kitlelere eğlenceli dakikalar yaşatmak amacıyla çağırılır. Günümüzde serbest meslek halini almıştır.
 
Sirklerde, sahnede, doğum günleri gibi yerlerde palyaçoları görmek mümkündür. Palyaço hitap ettiği kitleye göre ne yapacağını bilmelidir.
 
palyaço kiralamak için ne kadar ödemeliyim?
Doğum günü için gelecek palyaçonun istediği ücret, tecrübesine ve yapıcağı faaliyete göre değişir. Günümüzde serbest meslek halini alan palyaçoluğun ücreti de bu saydığımız iki kritere göre değişir.
 
Eğer yılda bir kere kutladığınız doğum günü partilerinin bir kabusa dönüşmesini istemiyorsanız, ucuz palyaço yerine işini bilen hakkında referans alabileceğiniz palyaçoları çağırmanız daha iyi olacaktır.
 

Palyaço doğum günü organizasyonlarında ne yapar?
palyaço kiralamanın amacı çocukların eğlenceli vakit geçirmesidir. Bu amaç ile, bizim palyaçolarımız da yanında tam tesisat aksesuarları ile gelir.
 
İp çekme, çuval yarışı, basket atmaca, bowling gibi oyunların yanında, sandalye kapmaca deve cüce gibi klasik oyunlar ile hoş vakit geçirirler.
 
Etkinliğin ilerleyen dakikalarında yüz boyası ile çocuklara makyaj yapıp, her bir çocuğa bir adet sosis balon hediye ederler.

 Palyaço izmir
 
Palyaço işini uzun uzun düşünmenize gerek yok. Bizim palyaçolarımız işini bilen kişilerden oluşuyor.
 
Palyaçolar ne kadar süre ile kalır?
Genelllikle doğum günleri 2 - 2 buçuk saat sürmektedir. Palyaço da bu süre boyunca orada kalır. Daha uzun süre kalması halinde çocukların palyaçodan sıkıldığını görebilirsiniz. Her işte olduğu gibi bu işi de tadında bırakmak gerekir.

Palyaço izmir
 

Ucuz Palyaçolardan farkımız


Bizi arıyan müşterilerden bazıları "falanca yerde arkadaşım daha ucuza palyaço bulmuş. Sizin fiyatınız niye biraz fazla" diye sormaktadır. Bu tarz kişiler bence o palyaçolara neden sizin fiyatınız bu kadar düşük diye sormalıdır. Bizim fiyatlarımız piyasa normlarındadır. Üstelik kıyafetlerimiz her işten sonra yıkanmaktadır. En acemi arkadaşımızın 3 senelik tecrübesi vardır. Buda bizim işi bilmeyip palyaçoluk yapan kişilerden en büyük farkımızı ortaya koyar. 


Palyaço izmir yada her nereye giderse gitsin çocuk sayısının az olması, etkinliğin 1 saat yada daha kısa sürmesi işin ücretini değiştirmez. 

 

 Palyaço izmir
İzmirin en iyi palyaçosu ile yakın arkadaş olan ben, size  işin uzmanından öğrendiğim bilgileri paylaşmak üzere bu sayfayı oluşturdum. Palyaço izmir şehrinde düzenenlen her etkinlikte görülmektedir.  Palyaçoluğun tarihinin 1800lü yılların başına, İngiliz kraliyet tiyatrosuna kadar gittiği söylenmektedir. Yakın geçmişe kadar sadece Amerikan filmlerinde ve Mc Donalts reklamlarında gördüğümüz renkli kıyafet giyen, yüzü boyalı, insanları eğlendiren kişileri artık pek çok yerde görebiliyoruz. Günümüde serbest bir meslek haline gelmiştir. Farklı etkinliklerde insanları eğlendirmek amacıyla çağırılırlar. Sahneye çıkıp komedi şovu sunan kişiler de genellikle palyaço olurlar yada o tarz giyinirler. 

 Palyaço izmir

Palyaço genel anlamda, pandomim ve fiziksel hareketlerle mizahi gösteriler sunan sirk sanatçısıdır. Palyaçoların belli başlı bir kareogafisi olmamakla beraber sabit bir kalıba bağlı değildirler. Kıyafet ve makyaj bakımından farklılıklar gösterirler. Sirklerin aranan sanatçılarıdır. En belirgin özellikleri abartılı makyaj ve renkli giysileridir.