• Palyaço - Kostümlü Karakter
  • Doğum günü ve açılışlarda eğlence. Renkli bir görüntü :)
  • Sihirbaz Gösterileri
  • Sihirbazımız size unutamayacağınız anlar yaşatacak.
  • Tiyatro Oyunları ve Skeçler
  • Her yaşa hitab eden eğlenceli tiyatro oyunları ve skeçler.
  • Jonglör gösterileri
  • Toplar, labutlar, inanılmaz denge gösterileri.
  • Şişme Oyun Parkları
  • Tırmanma dağı, sumo olimpiyatları, gladyatör, dev kaydırak
  • Atölye çalışmaları
  • Resim, heykel, kum boyama gibi el becerisini geliştiren uygulamalar
  • Ateş Gösterisi
  • Benzersiz bir kareografi, sıcak dakikalar.

Yarışmalar ve Sihirbazlık

YARIŞMALAR VE SİHİRBAZLIK

Ünsüz Sihirbazlar:
Her zamangörüyorum bu bahsedeceğim olayı.... Herkesin kolayca katılabildiği televizyon programlarına katılan arkadaşlarımız, kendini çok ünlü oldum zannediyor. Belkide haklı ama bu ün en fazla ne kadar sürebilir. ??? Birkaç dakikalık. En fazla bir iki günlük. Daha sonra seni kimsenin hatırlamayacağına garanti verebilirim.

Artık televizyonlara çıkmak, yarışmalara katılmak eskisi gibi zor da değil. Benim kendi görüşüme göre; bu işi hobi olarak yapan insanlar, gitsin bu yarışmalara katılsın. Ama profesyonel arkadaşlar bu yarışmalardan uzak dursun. Yarışma bir sihirbazlık yarışması değil ki...

Profesyonellerin televizyona ümit bağlaması:
Profesyoneller katılmasın. Oraya katılanları 5 yaşında darbuka çalan çocuk ile kıyaslıyorlar. Üstelik jüri de sihirbazlığın "S"sinden anlamıyor. Çok zalimce eleştiriyorlar. Adil bir yarışma değil. Ajitasyon yapıp ağlayanlar bir sonraki tura geçiyor. Yani sanatsal bir değerlendirme yapılmıyor. Zaten yapılamaz. Buna hem yarışmanın formatı hem jürinin bilgisi yetersiz.

Daha bir kaç gün önce televizyon programına katılan bir arkadaş ile görüştüm. Böyle çok arkadaşım var. Bana yaptığı gösteri için para verilmediğini,  sadece yol parasını verdiklerini ama bu parayıda  zar zor aldıklarını söylüyorlar. Sahne arkasındaki yaşadığı sıkıntılardan da bahsediyorlar.

Eskiden beni de arayıp bu tarz programlara çağırıyorlardı. Bende ozamanlar heves edip bir kaç progama katılmıştım. Şimdi neredeyse hiç aramıyolar. Çünkü artık millet bu pogamlara katılmak için kendileri koşa koşa gidiyor. Çoğu kişi bu programlara ümit bağlamış. Televizyona bir kere çıkarsa çok güzel yerlerden iş teklifleri alıcağını, çok para kazanacağını zannediyorlar.

Sizi arayıp çağırdıklarında, konuklarımıza ücret ödemiyoruz, sadece yol paranızı veriyoruz. Sizde bizim programımızda reklamınızı yaparsınız diyorlar.

Ama bilmiyorlar mı ki benim reklama ihtiyacım yok. Ben profesyonelim. Beni tanıması gereken herkes tanıyor. Zaten bana ihtiyacı olan birisi beni her türlü bulur. Bak sen bile bulmuşsun beni arayıp çağırıyorsun... Ben bu işi profesyonel olarak yapıyorum. Profesyonel demek bir işi para için yapan demektir.

Gerçek profesyonellerden örnekler:
Siz de bir düşünün; Beyazıt Öztürk Kanal D'de yıllardır Beyaz Şov'u sunuyor ve karşılığında kanaldan bir ücret alıyor. Neden? Çünkü onun işi bu... Emin olun ki bir programa bile bedava çıkmaz.

Profesyonel sinama oyuncuları çekilen filmlerden kazanç sağlıyor. Neden? Çünkü onların işi bu... Karşılığında para almadıkları hiçbir filmde yer almazlar.

Mankenler kıyafetleri giyip podyumda yürüyor, kıyafetleri insanlara gösteriyor, parasını buradan kazanıyor. Hiçbir profesyonel mankeni bedava defileye çıkartamazsınız. Hele ki televizyona bedava defile yapmaya asla çıkartamazsınız. Neden? ÇÜNKÜ ONLAR PROFESYONEL OLARAK BU İŞİ YAPIYOR.

Üstelik bu tarz profesyonel kişiler konuk olarak katıldıkları televizyon programlarından dahi para alıyorlar. Neden?? Çünkü onların mesleği bu. Onlar bu meslekten para kazanıyor.

Ama pek çok profesyonel sihirbaz arkadaşımız bedavadan çıkıp tv kanallarında şov yapıyorlar. Para almıyorlar. Neden???

Emek yamyamları:
Emeğinizi kullandırmayın profesyonel arkadaşlar. Siz profesyonelsiniz. Karşılığında bir bedel almalısınız.

Siz bu işi meslek haline getiren kişilersiniz. Tıpkı şov programından para kazanan Beyazıt Öztürk gibi. Baş rol oynayan sinema oyuncuları gibi, defileye katılan mankenler gibi. O programdaki jüriler bile para almadan ekrana ASLA çıkmazlar.

Beni çağırdıklarında ise "neden bizden ücret istiyorsunuz falanca sihirbazla, filanca sihirbaz da katıldı onlar bizen ücret almıyor. Reklamını yapıyorlar" lafını mutlaka duyuyorum.

Programa katılsam elime geçecek tek şey "Sadece o kanalı izleyenlerin hatırlayacağı, en fazla birkaç gün sürebilecek geçici bir şöhret." Bende bu yolun başındayken bazı kanallarda bedavadan boy göstermiştim. Oradan biliyorum ve bu işi meslek edinenler için doğru bir davranış olmadığını idda ediyorum.

Bu yazıyı kaç arkadaşım okur, okuyanlardan kaç tanesi uyarıları dikkate alır. Hiçbir fikrim yok. Ortada net bir gerçek var. Bizim profesyonel sihirbazlar sadece yol parasını alıyor. Parayı program yapımcıları kaldırıyor. Bu iş benim mantığımla hiç uyuşmuyor...

Kendinize iyi bakın...
 21-05-2013 SAAT:01:23