• Palyaço - Kostümlü Karakter
  • Doğum günü ve açılışlarda eğlence. Renkli bir görüntü :)
  • Sihirbaz Gösterileri
  • Sihirbazımız size unutamayacağınız anlar yaşatacak.
  • Tiyatro Oyunları ve Skeçler
  • Her yaşa hitab eden eğlenceli tiyatro oyunları ve skeçler.
  • Jonglör gösterileri
  • Toplar, labutlar, inanılmaz denge gösterileri.
  • Şişme Oyun Parkları
  • Tırmanma dağı, sumo olimpiyatları, gladyatör, dev kaydırak
  • Atölye çalışmaları
  • Resim, heykel, kum boyama gibi el becerisini geliştiren uygulamalar
  • Ateş Gösterisi
  • Benzersiz bir kareografi, sıcak dakikalar.

Site Tasarımı Hakkında

Site Tasarımı Hakkında


 Site tasarımı hakkında....


Neredeyse bir sene olmuş bu sayfaya bişey eklememişim. Halbuki tasarımda pek çok değişiklikler yaptım.  Artık sitenin sağ tarafını sihirbazlık sanatı, sol tarafını da organizasyon bölümü olarak ikiye ayırdım.İşte bu yukarıdaki resimi de siteye gelenler aradığı adresi kolay bulsun diye ekledim. :)  Belki ilerleyen tarihlerde başka bir bölüm daha eklerim.

17.12.2014 Çarşamba 04:13


User bar denen bir şey var

işte bu:


Siteye ekledim. Görüntüde biraz değişiklik olsun.  Yazmayı unuttuğum birşey sitedeki ziyaretçi sayacı. Ben sayacı sıfırdan başlatmıştım. Pek çok kişi 15.000 - 30.000 gibi yüksek sayılardan başlatıyormuş Ne amaçla yapıyolar bir türlü anlayamadım. Ben sitede mümkün olduğunca gerçeklerden bahsedicem. Bende yalan yok. İnsanları kandırmak ile şaşırtmak arasındaki farkı ayırt edemiyorsanız zaten bu sitede işiniz yoktur.

Birde ana sayfanın en altında link paylaşımı diye bi bölüm ekledim. Bir süre sonra o bölümü de kaldırıcam. Ama bu kısa bir süre değil. Uzun bir süre olacak.

15 Ocak 2014 Çarşamba 03:48Benim istediğim tarzda bir tasarıma sahip olmasa da buradaki amacımız insanlara bilgi ve hizmet sunmak olduğu için bu konu aslında fazla önemli bir konu değil. Siteler arası güzellik yarışması düzenlense ona da katılmam zaten. :)


Servis sağlayıcımız'ın tüm seçenekleri bu tarz site taslaklarından oluşuyor. Sadece renkleri değişik bazılarında da semboller değişik. 

Sunduğu modüller ise bir harika. İsteyenler sitelerine giriş introsundan, pop up pencerelere kadar pek çok şey ekleyebiliyor. Site yönetim paneli mükemmel. Web tasarım hakkında hiçbirşey bilmeyen birisi iseniz hiç zorluk çekmeyeceğinize garanti veririm.

Siteyi tasarlarken, eğer anlayamadığınız bir konu olursa yardım bölümüne giriyoyorsunuz. Buradaki tüm soruların cevapları videolu olarak anlatılmış. Anlamamanız mümkün değil.

Aşağı mahallede oturan 74 yaşındaki Yasemin teyzeyi çağırsam ve bilgisyarın başına oturtsam, o bile hiç zorlanmadan bu site üzerinde değişiklikler yapabilir. O derece kolay bir kontrol paneli var.

Kontrol panelinde hiç girmediğim bölümler de var. Belkide orada keşif edilmeyi bekleyen pek çok özellik beni bekliyordur.

 Site tasarımı hakkında....

Kötü yönlerinden bir tanesi de sitedeki ölçülendirmeyi pixel cinsinden yapıyor olmanız. % oranıyla ölçü veremiyoruz. Ve bu yüzden her browserde farklı bir manzara ile karşılaşılması mümkün.  Mesela ekranın sağında ve solunda kalan boşluklar beni bir sitede en çok rahatsız eden bölümlerdir.

Birde ziyaretçinin ekran çözünülürlüğünden kaynaklanan yazı boyutu ile ilgili bir sorun var. Ekran çözünümü arttıkça yazı boyutu da küçülüyor. Okunması zorlaşabiliyor. Mesala Windows XP kullanıyorsanız size önerilen ölçü 1280x768 oluyor. Windows 7 kullanıcıları için 1440x900 öneriliyor. Bu da yazıların küçük yada büyük görünmesine ve okunurken zorlaşmasına sebep olabiliyor. Aslında bu sorun her zaman vardı ve var olmaya devam edecek.  Neyse buna da şükür. Birde internet hiç olmasaydı. Ozaman acaba ne yapardık? Hiç düşünmedim.

Tabiki gelen öneri ve şikayetler üzerine bazı özellikler kaldırılabilir bazı özellikler eklenebilir. Arz - talep meselesi :) Gelen ziyaretçi yorumlarına göre bu konuya yön vereceğim.

Ana sayfayı, çeşitli konulara çok uğraşmadan ulaşaşılcak şekilde tasarlamam lazım düşüncesindeyim. Bu düşüncemi her zaman savundum. Savunmaya da devam edeceğim. Hiç bir şey beni bu  düşünceden vaz geçiremez :)

Neyse; bu yazıya da burada son vereyim.

Kendinize iyi bakın.
11 Ocak 2014 Cumartesi 02:34