• Palyaço - Kostümlü Karakter
  • Doğum günü ve açılışlarda eğlence. Renkli bir görüntü :)
  • Sihirbaz Gösterileri
  • Sihirbazımız size unutamayacağınız anlar yaşatacak.
  • Tiyatro Oyunları ve Skeçler
  • Her yaşa hitab eden eğlenceli tiyatro oyunları ve skeçler.
  • Jonglör gösterileri
  • Toplar, labutlar, inanılmaz denge gösterileri.
  • Şişme Oyun Parkları
  • Tırmanma dağı, sumo olimpiyatları, gladyatör, dev kaydırak
  • Atölye çalışmaları
  • Resim, heykel, kum boyama gibi el becerisini geliştiren uygulamalar
  • Ateş Gösterisi
  • Benzersiz bir kareografi, sıcak dakikalar.

İslamda Sihirbazlık

SİHİRBAZLIK HARAM MIDIR?
Sihirbazlık izlemek caiz midir?
Bu yazı, her biri sanat düşmanı olan müşrik din tüccarlarına cevaptır.

Selam.

Bu uzun bir yazı olacak. Sebebi ise insanlara "din adamı" olarak tanıtılan din tüccarlarının, sihirbazlık sanatına  haram demeleri. Sihirbazları kafir ilan etmeleri, sihirbazlık yapmak ile adam öldürmek arasında fark yoktur demeleri, sihirbazlık izlemeyi de haram ilan etmeleri ve pek çok kişiyi sanattan soğutmaları vb. sebeplerden kaynaklanmaktadır.

Günümüze gelesiye kadar, sadece sihirbazlık değil, diğer pek çok sanat hakkında "Allah ve Peygamber adına yalanlar uydurulmuş", bu yalanlara inanan insanlar sanat düşmanı haline getirilmiştir.  Resim, müzik, dans, sihirbazlık, fotoğrafçlık tiyatro ve pek çok sanat Allah ve Peygamber isimleri anılarak, din tüccarları tarafından "haram" ilan edilmiştir.

Bugün internette, "sihirbazlık ve islam" konularını araştırırsanız, İslam dini adına yazılmış, fantastik hikayelerle dolu pek çok yazıda, sihirbazlık sanatının haram ilan edildiğini görürsünüz. Bu yazılarda Allah'ın ayetleri yer almaz. Çünkü Allahın gönderdiği kutsal kitabımız Kuran'da  sihirbazlık haramdır manasına gelecek bir ayet yoktur.

Sihirbazlık  gösterisi yapmanın ve izlemenin din ile hiçbir alakası yoktur.

İnsanların eğlenmek amacıyla yaptığı, sihirbazlık gösterisinin kime ne zararı olabilir ki? Din ile sihirbazlığın ne alakası olabilir ki? Allah'ın böyle bir şeyi haram ilan etmesini düşünmek bile çok saçma.

Üstelik Kuranda anlatılan olayda Musa peygamberin mucize gösterdiğini sihirbazlar onaylıyor. Ve sonra "Musanın Rabbine iman ettik" diyorlar. Halkın gözünü açıp, firavunun bir ilah olmadığını kanıtlamış oluyorlar.

Sihirbazlar, Musa peygamberi de kendileri gibi el çabukluğu yapan birisi zannediyorlardı. Yoksa karşısına çıkıp onu rezil etmeye çalışmazlardı. Zaten mucize gösterdiğini anladıkları zaman hemen pişman olup müslüman oldular.

Firavun sihirbazlara "ben size izin vermeden nasıl başka bir İlah'a iman edersiniz. Fikrinizi değiştirmezseniz sizin ellerinizi ayaklarınızı kesip, ölüme terk ederim" diyor. Ölüm tehditlerine rağmen sihirbazlar, düşüncelerinden vaz geçmiyorlar. Allah yolunda ölüyorlar.

Kuranda sihirbazlığın anlamı:
Kuranda sihirbazlık yada büyücülük olarak çevrilen kelimeyi inceleyelim.
38 Sad Suresi 4. ayet


51 Zariyat suresinin 52. ayetinde de kendilerine gönerilen peygamberlere her zaman sihirbaz dediklerini anlıyoruz.
 Allahın gönderdiği elçiler, her zaman sihirbaz zannedilmiştir.

28 Kassas 48
Tarafımızdan kendilerine gerçek ulaştığında, 'Keşke Musa'ya verilen (mucizeler) in bir benzeri bize de getirilseydi!' dediler. (Aynı kafa yapısına sahip olanlar) daha önce de Musa'ya verilenleri inkar etmemişler miydi? 'Birbirini destekleyen iki büyü (kitabı) dır. Biz ikisini de reddediyoruz,' dediler.

10 Yunus suresinin 76 ve 77. ayetlerine bir bakın:
Musa peygamberin halkı, peygamberin gösterdiği mucizelere sihir diyor. Musa peygamber de eğer ben sihirbazlık yapıyor olsaydım, (yani etkilemeye çalışıyor, hikayeler ile sizi kandırmaya çalışıp bozgunculuk yapmaya çalışsaydım) Allah sihirbazları başarıya ulaştırmaz. Anlamına gelicek bir cümle söylüyor.

10 Yunus suresinin 81. ayetini dikkatli okursanız Allah bozguncuları başarıya ulaştırmaz diyor. Sihirbazları demiyor. Evet, sihirbazlar oraya firavunun emiri ile bozgunculuk yapmaya geldiler, ama Allah özellikle sihirbazları kasıt etmiyor. "BOZGUNCULAR" diyor. Hakkı gizlemeye çalışan, insanları kendine inandırıp, yoldan saptırmaya çalışan kişileri kasıt ediyor. Bozguncu sıfatını direk sihirbazlara yüklemek ayetin anlamını daraltmak olur. Bozgunculuk olur.

Zaten olayın sonunda sihirbazlar iman ediyor. Allahım bizim canımızı müslüman olarak al diye dua ediyorlar. Bu Kuranda yazan bir gerçek.

Harut ve marut bile insanlara sihirbazlığı öğretirken
"Biz bir sınavız. Sakın biden öğrendiklerini kötü amaça kullanma." demeden öğretmiyor. Yani bu işi kötü amaçla kullanmadıkça bir sakıncası yok. Zaten ayetin devamında
"karı kocanın arasını açacak şeyi öğreniyorlardı"
diye devam ediyor. Biz hiçbir karı kocanın arasını ayırmıyoruz ki. Buradaki sihir "büyücü" diye tarif edilen kişilerin yaptığından olsa gerek.

Kuranda sihirbaz - büyücü diye çevrilen kelimenin anlamı, insanlara hikayeler anlatarak, normalde yapılamayacak şeyleri yaparak yada yaptığını idda ederek insanları etkilemek ve sonra da fikirleriyle yönlendirmek, insanları kullanmak anlamına geliyor. Temelinde yalan söylemek olduğu için şeytani düşünceler içeriyor.


Sihirbazlık olsun yada insanın sahip olduğu mevki makam olsun, başka diğer konularda da bilgiyi kötü amaçla kullanmak, temelinde barış, kardeşlik ve paylaşım olan dinimizce uygun değil. Bunu hepimiz biliyoruz.

Sihirbazlık gösterisi yapmak ve izlemek haram mıdır?
Şu yazdığım konu başlığı, içinde yaşadığımız yüzyıla layık olmasa da, beyinini kullanamyan insanların, din tüccarlarına sordukları sorular içinde yer alıyor. İnternetten araştırıp görebilirsiniz. Tabiki sihirbazlık gösterisi haram değildir. 

Sihirbaz öldürmek sevap değildir.
6 Ocak 2015 tarihinde Suriyedeki İSİS terör örgütünün sokakta gösteri yapan bir sihirbazı alıp, toplumun önünde kafasını kılıçla kesmesinin sebebi ne olabilir? Sizce insanlığa islam dinini gönderen Yüce Yaratıcının böyle bir vahşeti, kasaplığı emretmesi mümkün müdür? Siz hiç kafası kesilen bir insanı gördünüz mü? Bu aklınıza, mantığınıza, vicdanınıza sığıyor mu? Kuran'da "gidin sihirbazların kafasını kesin" diye bir ayet mi var?

Allah sadece canınıza kasıt edip, sizi öldürmete çalışanları öldürün derken, Allah adına adam öldürmeyi görev sanan sapkın insanlar neden sihirbaz düşmanıdır? Tabiki bu vahşetin sebebi, Kuran harici kabullendikleri din kaynaklarıdır. Zaten İSİS militanları, sihirbazın infazını yapmadan bunu kendileri de açkça söylüyor. İngilizce alt yazılı videosu var. İsteyen araştırıp bulabilir. Olurya küçük bi çocuk bu sayfaya gelir, videoyu izler, etkisinde kalır diye buraya koymadım.

Sihirbazlığın "haram" olduğunu söyleyen bu uyduruk yazılar, din adamı diye tanınan ve dini yazılar yayınlayarak din üzerinden para kazanan kişilere aittir. Ben bunlara din tüccarı diyorum.

Hiç Düşündünüz mü?
Peki siz hiç Kuranda dinden para kazananlar hakkında yazan ayetleri okudunuz mu? Allah, insanlığa "Kuran" gönderdiyse ve Kuranda sihirbazlığın haram olduğu yazyorsa... Sanatı haram ilan eden bu din tüccarlarının ilham kaynağı nedir?  Yoksa Allah'tan başka bir yasa koyucu mu var? Allah'tan başka yasa koyucu kabul edenler Kuranda nasıl tarif ediliyor, hiç okudunuz mu?

SANAT DÜŞMANI OLAN, MÜŞRİK DİN TÜCCARLARININ İLHAM KAYNAĞINA GİRİŞ

Sihirbazlık haramdır diyen Müşrik din tüccarları, Kuran'ın yanında Son Peygamber Muhammed öldükten 200 - 250 sene sonra yazılan Hadis Kitaplarına inanırlar. Halbuki bu kitabların içinde Muhammed peygamberi, piskopat, şizofren, sapık,gösteren, hakaretler içeren pek çok yazı yer alır. Bu kitaplarda Muhammed peygamberin hayatını, sözlerini ve davranışlarını anlatan yazılar var deyip kutsal bir kitap olduğunu idda ederler.

Müslüman bir ülkede yaşadığımız için hepimiz İncil'in neden kabul edilmedğini biliriz. Hristiyan din adamları kendi menfaatleri için İncil'e eklemeler ve çıkartmalar yapmıştır. Bu iddayı Kurandaki bazı ayetler de doğrulamaktadır.

İncil, İsa peygamber öldükten en az 70 yıl sonra yazı halinde kağıda geçirilip insanlara kutsal kitap olarak gösterilmiştir. Bu Hristiyan ve İslam tarihçilerinin ortak görüşüdür. İçinde Matta, Markos, Luka ve Yuhanna isimli 4 kişinin yazdığı "İsa peygamberin hayatı, sözleri ve davranışlarını anlatan yazılar vardır. Ayrıca İsa peygamber öldükten sonra İsa'yı "Allahın oğlu", Kendisini de "peygamber" ilan eden Pavlus isimli bir kişinin mektupları yer alır. (Romalılar 1:1-4)


İncilde "üçleme inancı" (teslis) vardır.
İncildeki öğretiye göre Baba - Oğul - Kutsal Ruh olmak üzere Allah 3 parçadır. O yüzden "Bir üçtür, üç birdir" diyorlar. 

"İncili eleştiren hacı hoca takımının en çok vurguladığı konu" Bu kitabın İsa Peygamber öldükten 70 yıl sonra başkaları tarafından yazılmasıdır." İddalarına göre birisinin sözleri 70 sene sonra kağıda geçiriliyorsa o sözlere güven olmaz. Üstelik Allahtan başka yasa koyucu kabuk ettilkler için müşrik bir inanca sahip oluyorlar. İsa peygamberi Allah'a ortak koşuyorlar.

İncil'den sonra Allah tarafından indirilen son kitap "Kuran" tevhid (birleme) yani, Tek tanrı anlayışını anlatır. İslam dinin tek kaynağıdır. Kuranda yazdığına göre "Allah hükmüne kimseyi ortak etmez." Tevhid inancında  sadece Allah'ın sözünü dinlemelerini öğütleyen bir inanç sistemi yer alır.

Bu kitap Muhammed peygambere vahiy yoluyla bildirilmiş, bu bilgileri bir kitap haline getirip insanlarla paylaşılması emredilmiştir.


Son Peygamber öldükten bir süre sonra başa geçen emevi ve abbasiler, toplumu kendilerine kul - köle haline getirmek için baskı uygulamış. İslamdan önceki cahiliye adetlerini tekrar hortlatarak din diye topluma dayatmışlardır.

İnsanları yavaş yavaş tevhidin dışına iterken,
toplum direncini kırmak için Allah ve Muhammed peygamber adına pek çok yalan ve iftira uydurulmuştur. Bu yalan ve iftiralar Muhammed peygamer öldükten 200 - 250 sene sonra yazıya dökülerek "HADİS KİTABI" adı altında toplanmış, insanlara Kutsal bir kitap olarak gösterilmiştir. Bu hadis kitaplarında Allahtan başka pek çok yasas koyucu olduğu ilan edilmiş Böylece insanlar Allahın yanında Son peygamberi ve pek çok din adamını da yasa koyucu zannedip şirk batağına saplanmışlardır. Aynı hristiyanlar gibi.

Lütfen sayfanın biraz yukarısına gidip SADECE mavi ile yazdığım yazıları tekrar okuyun.

"SİHİRBAZLIK HARAMDIR" DİYEN MÜŞRİK DİN TÜCCARLARININ BELİRGİN ÖZELLİKLERİ

Şirk koşmak:
Allahtan başka emir ve yasak koyucular olduğunu kabul etmek.  Peygamberleri veya din adamlarını Allah'ın yetkisine sahip kişiler sanmak. Onlara Allah'ın yanında bir otorite vermek.

Müşrik olmak (Allah'a şirk koşan kişi)
İslam inancına göre sahiden, Hristiyanlar Müşrik oluyor. İsa peygamberi Allahın oğlu, hatta "Allahın Ta Kendisi" olarak görüyorlar. Tabiki müşriklik sadece bu tariften oluşmuyor.

-Allahtan başka yasa koyucular kabul etmek.
-Hem Allah’tan, hem de başkalarından medet beklemek.
-Allah'ın değil başka birisinin seni cennete götüreceğne inanmak.
-Birisinin Allah ile aynı güce ve yetkiye sahip olduğuna inanmak.
gibi....


Mukallid olmak:

Duyduğu şeyleri doğru mu? yanlış mı? mantıklı mı diye düşünmeden, arştırmadan körü körüne kabul eden kişiye mukallid denir. Müşrik din tüccarlarının en büyük özelliklerinden bir tanesidir. Kendinden önce yaşamış yada yaşça büyük hocaları ne derse desin mukallidi olurlar. Hocalarının dediklerini körü körüne kabul ederler. Halbuki Allah insanları bu konuda uyarmıştır.

17 İsra Suresi 36. Ayet
Hakkında bilgin olmayan şeyin ardına düşme! Çünkü kulak, göz ve gönlün hepsi bundan sorumlu tutulacaktır.

Allahın İndirdiğine uymazlar
Sihirbazlık haramdır diyen din tüccarlarının yazılarında,  gösterdikleri deliller onları ifşa eder. Kuran ayetleri yer alamaz. Çünkü Allah sihirbazlığı haram kılmamıştır. Delil olarak peygamber öldükten 200 - 250 sene sonra yazılan peygamber sözü olduna inandıkları palavralar vardır. Bu Allahtan başka yasa koyucu kabul ettiklerinin de delilidir. 

 Allahtan başka yasa koyucu yoktur.

6 Enam 144
ALLAH'tan başka yasa koyucu mu arayayım? O ki size kitabı detaylı olarak indirmiştir. Kendilerine kitap vermiş olduklarımız onun Rabbin tarafından indirilmiş olduğunu bilirler. O halde kuşkulananlardan olma.


Allah haram demese de, din tüccarları sihirbazlığa, resime, müziğe haram der. Çünkü hocaları, imamları, alimleri vb. ataları da öyle diyordu.

2 Bakara Suresi 170. Ayet
Onlara, Allah'ın indirdiğine uyun dendi mi: Hayır, atalarımız neye uyduysa, biz de ona uyarız. derler. İyi ama atalarınızın aklı bir şeye ermiyorsa ve doğru yolu bulmadılarsa ne olacak?


Kuran kendini nasıl tarif eder?
5 Maide Suresi 49 - TEK HÜKÜM KAYNAĞIDIR
Sen de aralarında, Allah’ ın indirdiğiyle hükmet.
6 Enam Suresi 38 - EKSİKSİZDİR

Kitap’ ta hiçbir şeyi eksik bırakmadık. (Sureyi okursanız kitap diyerek Kuran kasıt edildiğini anlarsınız.)
6 Enam 114 - DETAYLI BİR KİTAPTIR
ALLAH'tan başka yasa koyucu mu arayayım? O ki size kitabı DETAYLI olarak indirmiştir.
6 enam 115 TAMAMLANMIŞTIR
Rabbinin kelimeleri doğruluk ve adaletle tamamlanmıştır. O'nun sözlerini değiştirebilecek yoktur.
7 Araf 3 - TEK REHPERDİR
Rabbinizden size indirilene uyun, ondan başka rehberlere uymayın. Ne de az düşünüyorsunuz ?
7 Araf 52 UZUN UZUN AÇIKLAMALARI VARDIR
And olsun ki Biz onlara bir Kitap getirdik, inanan bir millet için yol gösterici ve rahmet olarak onu bilgiyle uzun uzun açıkladık.
7 Araf 196 - PEYGAMBERİN DE REHPERİYDİ
Hiç şüphesiz benim rehberim Kitabı indiren Allah’tır.
11 Hud 1 - AYETLER AÇIKLANMIŞTIR
Kuran Ayetleri muhkem kılınmış, sonra hüküm ve hikmet sahibi ve her şeyden haberdar olan Allah tarafından birer birer açıklanmış bir Kitap'tır.
14 İbrahim 52 - BİR UYARIDIR
Bu, insanlara bir bildiridir. Bu uyarıyı dinlesinler, O'nun yalnız tek Tanrı olduğunu bilsinler ve akıl sahipleri öğüt alsınlar.
16 Nahl Suresi 89 AYRINTILI AÇIKLAMALAR VARDIR
Biz bu kitabı sana, HER ŞEYİN AYRINTILI AÇIKLAYICISI, bir doğruya iletici, bir rahmet, Müslümanlara bir müjde olarak indirdik..
21 Enbiya 106 KURAN YETERLİDİR
Şüphesiz bu Kur'ân'da kulluk eden kimseler için kâfi bir öğüt vardır.
26 Şuara 52 - DOĞRU YOLA İLETİR

İşte biz böylece sana da emrimizden Kur'ân'ı vahyettik. Yoksa sen kitap nedir? İman nedir? bilmiyordun. Fakat biz onu bir nur kıldık. Onunla kullarımızdan dilediğimizi doğru yola iletiyoruz. Şüphesiz ki sen de insanları doğru bir yola götürüyorsun.
29 Ankebut 51 YETERLİDİR
Kendilerine okunmakta olan kitabı sana indirmemiz onlara yetmiyor mu? 
39 Zümer - 2 - GERÇEKTİR

Şüphesiz sana, hak (hak: gerçek) olarak kitabı indirdik. O halde sen, dini Allah’a ait kılarak O’na kulluk et.
39 Zümer 23- HİDAYET KAYNAĞIDIR
İşte bu, Allah’ın hidayetidir, dilediğini onunla hidayete erdirir. Ve Allah, kimi dalâlette bırakırsa artık onun için bir hidayetçi yoktur.
52 tûr 34 - BENZERSİZDİR
Eğer iddialarında samimi iseler Kuran'ın benzeri bir söz(hadis) meydana getirsinler.
54 KAMER 17 - ÖĞÜT ALINACAK KİTAPTIR
Biz Kuranı anlaşılsın diye kolaylaştırdık. Yokmu öğüt alan?

Tabiki tüm ayetler bu kadar değil. Bunlar gibi pek çok ayet var. Kuran'ın islamın tek kaynağı olduğunu anlatıyorlar.

Şimdi bazi beyinsiz arkadaşlar "sen anlayamazsın, Arapça bilmen gerek" diyebilir.
İlerleyen bölümde onlara da cevap var. Üstelik BU CEVABI ALLAH 1400 SENE ÖNCE VERMİŞ..

İslam dini sadece Arapça bilenlere değil tüm dünyaya gönderilmiştir.

Peygamberimizin vefatından b
ir süre sonra toplumun büyük bir kısımı, hadis uydurmalarının etkisiyle İslamın tek kaynağı olan Kuran'ı bir kenara bırakıp, hacı hoca takımının fetvalarında, kurduğu cemaatlerde, dergahlarda, uyduruk kitaplarda İslamı aramaya başlamıştır. Böyle insanlar aslında yukarıda yazan tüm ayetleri inkar etmiş oluyorlar.  Daha bunlar gibi nice ayetler var.

Kuranı incelemek
isteyen insanlara "sen anlayamazsın, kuranı anlamak için arapça bilmen lazım" gibi patavatsız cümlelerle hitap edilmiş, insanlar kandırılmıştır. Böylece insanlar islamdan uzaklaşıp, "Allah ve peygamber adına" uydurulan palavraları islam kaynağı zannetmişlerdir.   Sen Arapça öğrenip Kuranı okusan bile, bu sayfada yazdığım tercümelerden farkli bir anlam çıkartamayacaksın.

Peki islam sahiden arapça
bilmeyenin anlayamayacağı bir din midir? Neden arapçadir? İslam dinini arapça bilen hacı hoca takımından, Kuran harici yazılan kitaplardan mı öğrenmek gerekir? Kuranın Arap toplumunun bir ferdi olan son peygambere indirildiğini biliyoruz. Bakın Allah, Kuran'da ne diyor? (kırmızıyla yazılan bölüme dikkat edin.)

41 Fussilet 44
Onu yabancı dilde bir Kuran kılsaydık, 'Onun ayetleri açıklanmalı değil miydi?' diyeceklerdi. İster yabancı dil, ister Arapça olsun, de ki, 'O, inananlar için (dilleri sözkonusu olmaksızın) bir rehber ve şifadır. İnanmıyanların ise kulaklarında ağırlık vardır. Onlara sanki uzak bir yerden sesleniliyor gibi onlara kapalıdır.'

Din tüccarlarının iddasına göre, "Kuran Türkçeye tercüme edilemez. Edilirse anlaşılamaz". Ama görüldüğü gibi bu sayfada yazan tüm ayetler Türkçe olmasına karşılık gayet anlaşılır.

Kuran Arapçadır, Türkçeye tercüme edilemez diyen dün tüccarları, Arapça olan peygamber sözü diye uydurulan ve peyamber öldükten 200-250 sene sonra yazılan palavraları Türkçeye terüme edip, din diye insanlara anlatırlar.

Yanında yetiştikleri h
ocalarının mukallididirler. (Mukallid: Bir şeyi doğru mu, yanlış mı sorgulamadan körü körüne kabul eden demektir.)

Din tüccarları insanları nasıl kandırıyor?
Hocalarının sözlerini ve uyduruk hikayeleri Allahın adını anarak gerçek olaylar gibi anlatırlar. Bakara suresinin 42. ayetindeki uyarıyı dinlemezler. Bile bile gerçeği yanlış ile karıştırmayın, gerçeği gizlemeyin (Bakara 42). Toplumu kandırmak için gerçek ile yalanı karıştırırlar.

Onlardan öyleleri vardır ki, siz, aktardıklarını kitaptan sanasınız diye dilerini Kitap’a doğru eğip bükerler. Oysa, aktardıkları Kitaptan değildir. Bu Allah’ın katındandır derler. Oysa o, Allah katından değildir. Kendileri de bildikleri halde, Allah’a karşı yalan söylerler. ‘’ ( 3/78 )


Din tüccarları, Allah'ın insanlara gönderdiği Kuranı bırakıp, son peygamber Muhammed öldükten 200 - 250 sene sonra yazılan Hadis kitaplarını din kaynağı kabul ediyorlar. Tabiki bu kitapta yazanları da din olarak uyguluyorlar. Bunlardan bir tanesi de sihirbazları öldürmek.

6 Enam 144
ALLAH'tan başka yasa koyucu mu arayayım? O ki size kitabı detaylı olarak indirmiştir.

Peygamberin ölümünden 200 sene sonra yazılan hadis kitaplarında yazanları, Allahın emriymiş gibi anlatarak kendi dininden bihaber insanları, müritlerini, kendine inanan kişileri canavara çevirebiliyorlar.

Şu an İslam dünyasının içinde bulunduğu bu rezilliğin, sefaletin, pisliğin, maddi ve manevi kirliliğin tek sebebi Allahın gönderdiği Kuran'ı bir kenara bırakıp, son peygamber öldükten 200 - 250 sene sonra yazılan kitapları din kaynağı kabul etmeleridir.

9 Tevbe 34
Ey inananlar, din bilginlerinin ve din adamlarının çoğu halkın parasını hakketmeden yerler ve ALLAH'ın yolundan saptırırlar. Altın ve gümüşü yığıp ALLAH yolunda harcamayanlara acı bir azap müjdele.

10 - YUNUS - 100
Allah, akıllarını kullanmayanları rezilliğe mahkum eder.

Peygamberin Aşırı yüceltilmesi, Allah yanında yasa koyucu gösterilmesi din tüccarlarının en büyük numarasıdır. Peygamber adına uydurdukları hikayelerle insanların gözünü boyayıp, kolaylıkla beyinlerini yıkayabiliyorlar. Din tüccarların olağan üstü yeteneklere sahip birisi gibi anlattıkları peygamberimiz bakın Kuranda nasıl anlatılıyor.

6-Enam Suresi 50
De ki: “Size Allah’ın hazineleri yanımdadır demiyorum, gaybı da (algılanamayanı da) bilmiyorum ve ben size bir meleğim de demiyorum. Ben bana vahyedilenden başkasına uymam.”

7 Araf 188
De ki: “Allah’ın dilemesi hariç, ben kendime fayda veya zarar verecek güce malik değilim. Eğer ben gaybı bilseydim, hayrı mutlaka çoğaltırdım, bana bir kötülük dokunmazdı. Ben ancak mü’min olan kavim için bir nezir (uyaran) ve müjdeleyiciyim.”

18 Kehf 110
De ki: 'Ben ancak sizin gibi bir insanım. Bana sizin ilahınızın tek ilah olduğu vahyolunuyor. Artık kim Rabbine kavuşmayı umuyorsa salih amel işlesin ve Rabbine olan ibadetine kimseyi ortak tutmasın.'

41 Fussilet 6
De ki: "Ben de sizin gibi bir insanım. İlahınızın bir tek ilah olduğu bana vahyediliyor. O halde şaşıp sendelemeden O'na yönelin ve O'ndan af dileyin. Vay haline ortak koşanların!

42-Şura-52
Biz böylece sana katımızdan bir ruh vahyettik. Sen kitap nedir iman nedir bilmezdin.

46 Ahkaf 9
De ki: Ben peygamberlerin ilki değilim. Bana ve size ne yapılacağını da bilmem. Ben sadece bana vahyedilene uyarım. Ben sadece apaçık bir uyarıcıyım.

93-Duha Suresi 7
Seni sapmış bulup da doğru yola iletmedi mi?DİN TÜCCARI ŞARLATANLARIN SANAT DÜŞMANLIĞI NASIL OLUŞMUŞTUR?
İslam dini zaman içinde ruhbanların ve din adamlarının tek eline geçmeye başlamış ve uyduruk masalardan oluşan bir inanış şekli islam adı altında yopluma kbul ettirilmiştir.
1. Kuranda anlatılan islam
2. Undergrond İslam
(Mafya tarzı, Din tüccarları tarafından tekelleştirilmiş İslam, Yani sohpet evleri, cemaatler, tarikatler vs. vs.)

Devam edecek......