• Palyaço - Kostümlü Karakter
  • Doğum günü ve açılışlarda eğlence. Renkli bir görüntü :)
  • Sihirbaz Gösterileri
  • Sihirbazımız size unutamayacağınız anlar yaşatacak.
  • Tiyatro Oyunları ve Skeçler
  • Her yaşa hitab eden eğlenceli tiyatro oyunları ve skeçler.
  • Jonglör gösterileri
  • Toplar, labutlar, inanılmaz denge gösterileri.
  • Şişme Oyun Parkları
  • Tırmanma dağı, sumo olimpiyatları, gladyatör, dev kaydırak
  • Atölye çalışmaları
  • Resim, heykel, kum boyama gibi el becerisini geliştiren uygulamalar
  • Ateş Gösterisi
  • Benzersiz bir kareografi, sıcak dakikalar.

İzmir Palyaço Çeşitleri

İzmir Palyaço Çeşitleri

palyaço izmir

Normal bir doğum günü etkinliği için bizi arayarak çağıracağınız palyaço izmir insanı gibidir. Güler yüzlü, konuşması kibar, kostümleri de temizdir. Palyaço izmir'in tüm ilçelerine gelmektedir. Doğum günü için ihtiyacı olan tüm malzemeleri yaınındaki çantada getirir. Giyeceği kıyafeti, oyuncakları, yüz boyası, balon ve pompasını, kafasına takacağı peruğu yanındaki çantada getirir. Size düşen etkinliğin sonunda ücretini ödemektir. 

Palyaço gelirken yanında çocuk müzikleri getirmez. Çocuk müzikleri istiyorsanız >>>tıklayın<<<

Palyaço izmir
,


Günümüzde, palyaço izmir doğum günü partilerinin baş kahramanıdır. Çocuklar palyaçoları çok sever. Etkinlik başlamadan bir süre önce oraya gelip üzerini değiştirir. Doğum günü başlayınca çocuklar ile oyun oynamaya başlar. İp çekme, çuval yarışı, basket bowling sandalye kapmaca gibi oyunlar ve yarışmalar yaparlar. 

İsteyen tüm çocuklara yüz boyası yapar. Sonra balonlardan çiçek, kılıç, kelebek gibi şekiller yaparak her çocuğa bir adet balon hediye eder.  Etkinliğin başından yaklaşık 2 buçuk, üç saate kadar orada kalır. Zaten normal bir doğum günü partisi de en fazla 3 saat sürmektedir. Bu sürenin sonunda herkes ile vedalaşan palyaço izmir'in uzun ve bitmek bilmeyen yollarına düşer. :) 

Doğum günü süresinin 1 saat yada daha kısa olması veya çok az sayıda çocuk bulunması işin ücretini değiştirmez. 

Genel hatları ile işin özeti böyledir. Palyaço izmir doğum günü partilerine katılmak için davetinizi beklemektedir. 
Palyaço için bizi arayın.
Hades organizasyon

İzmir palyaço cenneti bir yerdir. Ortalıkta ben palyaçoyum diye dolanan sayısız insan bulabilirsiniz. Peki bu kişilerin palyaço olup olmadığını, işi ne derece bildiğini nasıl anlarsınız? Bu yazıda size bu konudan bahsedeceğim. 
Herhangi bir mesleğe başladığınızda, uzun bir süre sonra o mesleğin tüm inceliklerini öğrenebiliyorsunuz. Sizinle aynı işi yapanları gördüğünüzde yada konuştuğunuzda ne kadar bilgi sahibi olduğunu, neler yapabileceğini anlayabiliyorsunuz. Bende yıllardır doğum günü organizasyonlarına giden birisi olarak böyle bir tecrübeye sahip oldum.
Bizi arayın 0554 709 07 25
 
    
Bu gün (17 Kasım 2014) benim doğum günüm. Günümüz çocuklarına da doğum günü denince akıllarına palyaço gelmektedir. İşte bu sebep ile doğum günü için çağırabileceğiniz palyaçoları gruplara ayırmak ve size genel bir bilgi vermek istedim. İzmirde gördüğüm, tanıdığım palyaçoları gruplara ayırdım. Bu gruplama tamamen şahsıma aittir. Palyaço izmir başlığı ile yazdığım diğer yazıyı okumak için tıklatın.
 
 palyaço izmir

Lolipopçu palyaçolar

Hiç palyaço görmemiş kişiler bunları palyaço zannetmektedir. Alsancak, Konak, Şirinyer gibi şehirin işlek noktalarında görünürler. Durmadan ortalıkta dolanırlar.
Ellerine aldıkları şeker, sakız, lolipop v.b. şeyleri satmaya çalışırlar. Sokaktan geçen insanların üzerine yürüyüp "biz tiyatrocuyuz" derler ve sattıkları şekerleri gösterirler. Galiba bunlar şeker satmayı tiyatroculuk zannetmektedir. Hasta çocuklar için şeker sattıklarını söyleyip, topladıkları paralarla akşamları idda, sayısal loto, şans topu oynarlar. Kalan parayla da bira alıp deniz kenarında sefa yaparlar.
Yanlışlıkla birisi, bunları palyaço zannedip, çocuğunun doğum günü için çağırırsa oluşacak manzarayı hayal bile edemiyorum.
En belirgin özellikleri: Bazılarının peruğu yoktur, kıyafet giyip yüzlerini boyarlar. Bazılarının palyaço kıyafeti yoktur. Pijama giyip peruk takarlar. Ekşi sözlüğe bile konu olmuşlar >>Tıklayın.<<

Baloncu palyaçolar

Her gün ortalıkta gözükmezler. Ama bazı günler ortaya çıkıp, çocuklara balon satarlar. Diğer palyaço türlerinden farklı olarak, kendi içlerinde iki gruba ayrılırlar. Eğer bir tanesini görürseniz şüpheye düşmeyin. Sizde bu yazıyı okuduktan sonra palyaçonun türünü kolaylıkla ayırt edebileceksiniz
.
Palyaço izmir

1- İşi bilmeyen baloncu palyaçolar:

Genellikle iki yada üç kişi grup halinde gezerler. Balonlarla şekil yapmayı iyi bilmezler. Bazıları hiç bilmez. Çoğu peruk takmaz. Kıyafetleri genellikle pistir. 

En belirgin özellikleri; herkesin içinde sigara içer, doğru düzgün konuşmayı bilmezler. Bağıra bağıra küfür edebilirler. Palyaço kız ise, bir elinde mutlaka cep telofonu olur. Erkeklerinde sakalı yada iğrenç bir saç şekli vardır.

2- İşi bilen baloncu palyaçolar:


izmir palyaço
Bu baloncu palyaçoların çok azı işi bilen kişilerdir. Bu türü, kıyafetlerinin temizliğinden, insanlarla saygılı iletişiminden ve yaptığı balon figürlerinden ayırt edebilirsiniz. Doğum günü için palyaço arıyorsanız bu türü çağırabilirsiniz.
İzmirdeki bu palyaço türleri, akşamları tezgah açan kokoreççiler gibi, her gün belli bir yerde sabit dururlar. İçine düştükleri maddi durum gereği böyle bir işe girişmişlerdir. Bunlar iyi insanlardır.

Hazır kıta palyaçolar

Palyaço nedir? Ne yapar? Bu konuda hiç bir bilgileri yoktur. Okul masraflarını karşılamak, ailesi destek çıkmadığı zaman, cebine üç beş kuruş para koymak. Yada kapanmak üzere olan cep telefonuna kontür yüklemek amacıyla bu işi yaparlar.
İşi ucuza mal edip çok iş yapmak ve çok para kazanmak hayalleri ile yanıp tutuşan organizasyon şirketleri ile çalışırlar. Normal bir palyaço fiyatının çok çok altında ücret alırlar. Palyaçoluk hakkında hiçbir deneyime sahip değillerdir.Genellikle kulaktan dolma öğrendikleri bilgilerle doğum günlerine giderler. Tabiki müşterinin beklentisini karşılayamazlar.

Yarı canlı palyaçolar

Uzun süredir bu işi yapmalarına rağmen palyaçonun içinde bulunması gereken moda bir türlü giremeyen kişilerdir. Bu işi pek çok defa yapmışlardır. Pek çok şeyi bilselerde bir türlü uygulayamazlar.
Bu palyaçoların katıldığı doğum günlerinde varlıkları ile yoklukları arasında bir fark yoktur. Bir hafta sonra unutulurlar. Eğer doğum günü çocuğu ile fotoğraf çekildiyse ancak bu sayede hatırlanılar.

Normal Palyaçolar

Bu palyaço türü, genellikle üniversite öğrencilerinden oluşur. İş konusunda tecrübelidirler, belli başlı şeyleri bilirler. Doğum günü için, normal bir palyaço istiyorsanız, sizden en az 120 TL ücret isterler.

 palyaço izmir

Profesyonel palyaçolar

İşin ehli kişilerdir. Yıllardır sadece bu işi yaparlar. Giyim kuşam, çocuklarla iletişim, oynadıkları oyunlar, konuşmaları, insanlarla iletişimi neredeyse kusursuzdur. Palyaço çeşitlerinin bu türü şehrimiz sınırları içerisinde çok az sayıda bulunmakta, yakın bir tarihte bu türün yok olmasından korkulmaktadır. Bir sorumluluk projesi başlatılıp, bu türün çoğaltılarak, gelecek nesillere ulaşması sağlanmalıdır.
Fiyatları diğer palyaço türlerine göre daha yüksektir. Aslında söyledikleri fiyattan daha fazlasını hak etseler de ülkemizin içinde bulunduğu maddi durum buna imkan vermemektedir.
Yeni yaşına giren herkesin, doğum günü kutlu olsun.
Kendinize ve palyaçolara iyi bakın...
17.11. 2014 Pazartesi (Benim doğum günüm)
saat 01:55
Hades Organizasyon
0554 709 07 25
Bizi 7/24 arayabilirsiniz

İzmir palyaço kiralama

 Palyaço izmir

Birkaç gün sonra, çocuğunuzun doğum günü var diyelim. Yeni yaşına girerken arkadaşları ile eğlenceli dakikalar yaşamalarını istiyorsunuz. Palyaço kiralamak aklınıza geldi.
Bu etkinliğiniz için uygun niteliklere sahip palyaçoyu seçmelisiniz. Buraya gelecek palyaçonun oyunlar, bulmacalar ve diğer faaliyetleri götürebilecek yeteneği olması gerekir. Daha önceden bu işi yapmış tecrübeli insanlarla çalışmanız, doğum gününün daha eğlenceli geçmesini sağlar.
Doğum günü için gelen palyaço, bir çeşit eğlenceli ebeveyn rolündedir. Çocuklar ile tanıştıktan sonra oyun oynamaya başlar. İp çekme, çuval yarışı, bowling ve yanında getirdiği diğer aksesuarlar ile eğlenceli oyunlar oynarlar. İlerleyen dakikalarda bilmece, sandalye kapmaca vb. oyunlar bunu takip eder.
Hades organizasyon
0554 709 07 25
Bizi 7/24 arayabilirsiniz.
Pasta kesme merasiminden önce yada sonrasında çocuklara yüz boyama yapar. Kullandıkları yüz boyaları sağlık yönetmeliğine uygundur. Ciltleri üzerinde olumsuz bir etkisi olmaz. Sosis balonları şişirip istedikleri şekile sokarak onlara hediye eder. Pasta yedikten sonra kalan müsafirler ile oyunlar oynamaya devam eder. Doğum günü bitince oradan ayrılır.

Kız çocuklarının doğum günlerinde, gelecek palyaçonun kız olması, ufak ama önemli bir detaydır. Gelen müsafirlerin çoğu kız olacağı için kendilerini daha rahat hissetmeleri sağlanmış olur. Daha kolay anlaşabilirler. Aynı detay erkek çocukları için de geçerlidir.
Yaşı küçük olan çocuklar yabancılardan ve yüzünde aşırı makyaj olan palyaçolardan korkuyorlar. Bu gibi küçük yaş doğum günlerinde makyajı aşırıya kaçırmamak gerekir.
Gelecek çocuk müsafirlerin sayısı 15 - 20 arasında ise, onlarla oyun oynamak için tek bir palyaço yeterlidir. Sayı daha fazla ise o zaman iki yada daha fazla palyaço kiralama gerekmektedir.
 

Palyaço kiralama fiyatları İzmir
palyaço izmir

Palyaço kiralama, izmir'de pek çok şirket bulunmaktadır. Fakat gelicek palyaço sizin aradığınız niteliklere sahip midir? Çocuklar oradan mutlu bir şekilde ayrılacaklar mı?
Farklı işler ile uğraşan kişiler bu mesleği, herkesin yapabileceği vasıf gerektirmeyen bir iş olarak görse de, işin aslı öyle değildir. Palyaçoluğa yıllarını veren, bu işin uzmanı haline gelen kişiler bulunmaktadır. Her işte olduğu gibi bu işte de, meslek erbabının tecrübesi arttı mı, fiyatı da artar. Bu şekilde işi bilen yada bilmeyen kişiyi kolayca anlamak mümkündür.  
Ailelerin dikkat etmediği bir detay, organizasyon şirketi ile palyaço kiralama fiyatı hakkında pazarlık yaparken, palyaço fiyatı düştükçe, doğum gününe gelecek palyaçonun bilgi ve beceri seviyesinin de düştüğüdür.
Bizim ile çalışan palyaçolar kibar, samimi, komik ve dakik insanlardan oluşur. Her biri belli bir tecrübeye ulaşmış, mesleki deneyime sahip kişilerdir. İşe yeni başlıyanları biz kabul etmiyoruz. Sadece işi bilen insanlarla çalışıyoruz.
Hades organizasyon
0554 709 07 25
Bizi 7/24 arayabilirsiniz.

Doğum günü organizasyonu İzmir

palyaço izmir

Böyle özel günlerde çocukları eğlendirmenin pek çok yolu vardır. Bize bunu yıllar içerisinde edindiğimiz tecübeler öğretti. Hangi yaş grubunun ne tür eğlencelerden hoşlandığı, neyin ne zaman yapılacağı, nelerin yapılmayacağını iyi biliyoruz.
İzmirde doğum günü partisi düzenlemek için bizi arayabilirsiniz. Balon süsleme, kostümlü karakter, sihirbaz gösterisi, şişme oyun parkları, ses sistemi, palyaço kiralama ve daha pek çok hizmetimizden faydalanabilirsiniz. 

İzmir palyaço kiralama fiyatları çeşitlilik göstermektedir.  Palyaço kiralama işinde önemli olan fiyat olmasın. Çünkü palyaçonun işi bilip bilmediği önemlidir. Fiyat düştükçe sizin doğum gününüze gelicek palyaço arkadaşın size sunaceği eğlence kalitesi de düşer. 

Bugün Suriyeden gelen ve hiçbir vasfı olmayan ameleler bile 2 saatlik ev taşıma işi için kişi başı 150 lira istiyorlar. Daha 2017 yılının Kasım ayında evimi taşırken bu tecrübeyi edindim. 

Palyaçolar ise yaklaşık 3 saat süren doğum günü partilerinde pek çok çocuk ile ilgilenip oyun oynuyorlar. Yüz boyası yapıp sosis balon dağıtıyorlar. Kibar olmak zorundalar. Baştan savma iş yapamazlar. İşte bu yüzden palyaço arkadaşların istediği ücreti lütfen çok görmeyin.
Hades organizasyon 
0554 709 07 25
Bizi 7/24 arayabilirsiniz. 


 

Yorumlar - Yorum Yaz